modurit

Modurit

Od: 5.80 Od: 4.90

  • x Zrušiť výber
Katalógové číslo: - Kategórie: , Značky: ,

Popis

Modurit je modelovacia hmota so širokým uplatnením pre fantáziu a šikovné ruky, pre tvorivú prácu dospelých aj detí, pre domácich majstrov, výtvarníkov, bábkarov a učiteľov. Používa sa aj v priemyselnej oblasti (automobilový priemysel), v oblasti zdravotníctva, gravírovania a výroby potlače.

Modurit je biela, plastická, polotuhá a ľahko tvarovateľná hmota, vyrobená na bázi polyméru. Je zdravotne nezávadný, nehorľavý a je ho možné ľahko a rýchlo vytvrdiť vo vriacej vode alebo v horúcom vzduchu. Pred použitím je možné ho nafarbiť zapracovaním pigmentov alebo použiť umelecké olejové farby, ktoré se s hmotou dobre spájajú. Predáva sa vo farbách biela, žltá, červená, oranžová, zelená, modrá, hnedá, telová, čierna a šedá.

Vytvrdzovanie:

Modurit sa vytvrdzuje teplom vo vriacej vode nebo v horúcom vzduchu s teplotou 100°-110°C. Pri varení vo vode trvá vytvrdenie 1 cm vrstvy asi 15 minút. Hmotu nie je možné prevariť. Vytvrdzovanie vzduchom sa najlepšie robí v elektrickej rúre nebo v sušiarni s tepelnou reguláciou, aby sa hmota príliš vysokou teplotou nespálila. Na vytvrdzovanie sa nesmie použiť mikrovlnná rúra.

Je možné ho na povrchu farbiť rôznymi akrylátovými, latexovými a ďalšími farbami pre výtvarníkov. Na prefarbenie je možné použiť temperové nebo olejové farby. Pri práci s moduritom je potrebné dbať na čistotu rúk aj používaného náradia.

Modurit má záruku 1 rok od dátumu výroby, ale aj po tejto dobe sa dá tuhý modurit dobre rozvaľkať valčekom na rezance alebo obdobným spôsobom a je opäť pripravený k modelovaniu. Túto činnosť však nie je možné opakovať a je potrebné takto upravenú hmotu spotrebovať najneskôr do mesiaca.

Pokiaľ sa MODURIT lepí na ruky, je to tým, že je veľmi čerstvý. Pre prácu s takýmto MODURITOM odporúča výrobca MODURIT narezať na asi 1 cm hrubé plátky a nechať ho pri izbovej teplote odležať asi 7-10 dní. Ďalej sa odporúča pri práci s mäkkým MODURITOM najprv si poriadne umyť ruky a následne ich ošetriť mastným krémom, alebo obyčajným stolovým olejom.

Vyrobené v Českej republike.

Informácie od výrobcu: http://www.modurit.cz/cz/

Dodacia lehota do Bratislavy v prípade, že tovar nie je na sklade: 5-10 pracovných dní

Vážení zákazníci, využite aj našu sekciu Návody a načerpajte inšpiráciu pre prácu s moduritom 🙂

Ďalšie informácie

Farba

sivá, telová, biela, červená, čierna, hnedá, modrá, oranžová, zelená, žltá

Vyrobené v

Česká republika, Európska únia

Výrobca

OD U WITTBERGRA (CZ)

Hmotnosť

250 g, 500 g